System podatkowy w Norwegii obejmuje podatki pośrednie jak i podatki bezpośrednie.
Posted on: Sierpień 23, 2018, by : admin

Norweski system podatkowy obejmuje zarówno podatki pośrednie jak i podatki bezpośrednie. Bezpośrednie uiszczane są przez osoby fizyczne, niemniej jednak i spółki. Podatki na terenie Norwegii, jak w większości krajów są obowiązkowe, a polega to na powiadomieniu urzędu skarbowego o dochodzie, majątku oraz odpisach. Instytucje podatkowe mają jednak obowiązek udzielić wam wszelkich porad i wsparcia w wypełnianiu podań a dodatkowo rozliczenia podatkowego. Zawsze także możemy zażądać wglądu w wszelkie dokumenty które dotyczą naszego rocznego rozliczenia podatkowego. To właśnie rozliczenia roczne zawierają wszystkie informacje. Urząd podatkowy rozpatrzy sprawę i postanowi, co będzie podstawą naszego rozliczenia.

Osoby zatrudnione na terenie Norwegii, muszą rozliczyć się z urzędem podatkowym ze swoich dochodów. Czas na złożenie rozliczenia podatkowego właściciele przedsiębiorstw mają do końca maja, jednakże osoby indywidualne pracujące u zupełnie innego pracodawcy – mają czas do końca kwietnia. Złożenie rocznego zeznania, uwzględniającego należne ulgi do urzędu w obowiązującym terminie, niesie korzyści majątkowe. Natomiast jeśli chodzi o prowadzenie własnej firmy, co wiąże się z wieloma obowiązkami, w tym z koniecznością prowadzenia księgowości w Norwegii.

Każdy przedsiębiorca musi dobrze orientować się w bieżących przepisach oraz ustawach, które regulują prowadzenie firmy – księgowość w Norwegii można jak najbardziej prowadzić samemu lub zlecić to wykwalifikowanej firmie. Dla businessmanów powinny być dobrze znane obowiązujące terminy oraz dokładnie przestrzegane stawki. Taka podstawowa wiedza jest konieczna, niezależnie od tego, czy działalność prowadzona jest samemu, czy rachunkowość jest wewnątrz spółki, czy powierzamy to profesjonalistom.

Autor: https://quali.no/firma.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *