Różnego typu wkłady które dostać możemy na rynku.
Posted on: Maj 11, 2018, by : admin

Bez wątpienia nic nie da nam tak znakomitego klimatu w chłodne, jesienne dni jak ciepełko kominka, odgłos strzelających iskier, tańczące płomienie. Jeśli również chcesz posiadać kominek, pomyśl o tym już podczas budowy domu, ażeby uniknąć w późniejszym czasie przeróbek. Różnego typu wkłady kominkowe które dostać możemy na rynku, prócz spełnieniem swojej funkcji, mogą być także piękną ozdobą naszego salonu. Są najistotniejszym elementem kominków, a wybór odpowiedniego wkładu powinien być poprawnie przemyślany. Pośród tego typu wkładów znaleźć możesz tradycyjne wkłady kominkowe, wkłady z wodnym płaszczem, oraz kasety kominkowe. Różnego typu kominki mogą pełnić tylko ozdobną funkcję albo ogrzewać nasz dom.

Jeżeli nie chciałbyś lub nie możesz mieć w swoim domu tradycyjnego kominka, przykładowo ze względu tego, że mieszkasz w mieszkaniu w bloku, doskonałym rozwiązaniem są biokominki które zasila się biopaliwem. Mogą one pełnić tylko ozdobną funkcję lub stanowić część systemu grzewczego. Niezwykłą pozytywną cechą takich kominków jest zwłaszcza to, że nie potrzebują żadnego systemu wentylacyjnego. Znaleźć możemy stojące lub wiszące, a ich gabaryty są bardzo różne.

Ogromną popularność zdobywają również piece wolnostojące, czyli tak zwane kozy. Są one stylizowane albo na wzór różnego typu kominków, lub przypominają tradycyjne piece kaflowe. Ogromną zaletą pieców wolnostojących jest przede wszystkim to, że można je przenosić i nie muszą przez cały czas znajdować się w jednym pomieszczeniu. Podobnie jak w kwestii zwykłego kominka, trzeba zatroszczyć się o dobre odprowadzenie spalin.

Więcej: wkłady kominkowe powietrzne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *