Program LoMag – jak importować arkusze spisowe?
Posted on: Wrzesień 4, 2018, by : admin

Prowadzenie magazynu -> http://www.lomag.pl, wymaga specjalistycznego oprogramowania. Dzięki niemu wykonywanie wszystkich podstawowych czynności będzie zajmować znacznie mniej czasu. Jeśli chcemy importować arkusze spisowe z Excela, to w pierwszej kolejności uruchamiamy program magazynowy LoMag, a następnie rozwijamy zakładkę „Dokumenty”. Klikamy w „Remanent” i „Utwórz nowy remanent”. Pojawi nam się nowe okienko – zaznaczamy w nim opcję „Utwórz nowy pusty dokument”. Zatwierdzamy poprzez kliknięcie w przycisk „Ok”.

Importowane z Excela

Po utworzeniu nowego dokumentu spisu z natury klikamy ikonkę „Importuj z Excela”. Jest ona zlokalizowana na górnym pasku. Następnie wybieramy interesujący nas plik z dysku, a wybór zatwierdzamy klikając w przycisk „Ok”. Sporym ułatwieniem jest fakt, że użytkownik może zdecydować, które kolumny arkusza zostaną zaimportowane. Możemy więc odrzucić wszystkie niepotrzebne nam dane.

Stany magazynowe

Alternatywą dla arkuszy spisowych jest remanent stworzony na podstawie stanów magazynowych. Klikamy w zakładkę „Dokumenty”, „Remanent”, a następnie „Utwórz nowy remanent”. Wyświetli nam się nowe okienko, gdzie zaznaczamy opcję „Utwórz nowy dokument na podstawie aktualnego stanu magazynu”. W nowym dokumencie pojawi się spis wszystkich towarów, a także ich aktualny stan. Użytkownik może edytować stan towarów poprzez kliknięcie dwa razy w interesującą nas pozycję. Po dokonaniu korekty stanu można zatwierdzić remanent.

Bilans Otwarcia

Inną opcją jest remanent utworzony poprzez bilans otwarcia. Podobnie, jak w poprzednim przypadku klikamy „Dokumenty”, „Remanent”, „Utwórz nowy remanent”. W nowym okienku wybieramy „Bilans Otwarcia”. W ten sposób stworzymy nowy dokument, gdzie należy zdefiniować cały magazyn na nowo. Stan i wartości magazynowe muszą być zdefiniowane od podstaw. Plusem tej opcji jest to, że istnieje możliwość zmiany cen. Nie można tego zrobić przy tworzeniu remanentu innymi metodami. Należy pamiętać, że zatwierdzając Bilans Otwarcia zmieniamy również stany magazynowe.

Zobacz także: prowadzenie magazynu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *