Płyty stropowe opierane są na dolnych stopkach dwuetowników stalowych
Posted on: Maj 31, 2019, by : admin

Obecnie na rynku jest wiele rozmaitych surowców budowlanych, dzięki którym prace budowlane przebiegają szybko i sprawnie. Pośród wielu z nich dużą popularnością i wszechobecnym użytkowaniem wyróżniają się stropowe płyty wps.

Płyty te pełnią gatunek stropów gęstożebrowych, w których nośnymi żebrami są zwykle dwuteowe belki stalowe, natomiast wypełnienie stanowią stworzone z betonu płyty wps. Te płyty to prefabrykowany element z betonu stworzony|są prefabrykowanym elementem z betonu wykonanym na podstawie kruszyw lekkich ze zbrojeniem stalowym.

Zastosowanie tych produktów budowlanych jest uniwersalne. W decydującej mierze płyty te są przeznaczone do tworzenia belkowo-płytowych stropów, gdzie służą jako elementy wypełniające międzystalowe stropowe belki.

Sporo inwestorów stosuje ich podczas odnawiania a również unowocześniania rozmaitych pomieszczeń, w których często zastępują obecny tam strop drewniany.Tego rodzaju stropowe płyty opierane są na dolnych stopkach stalowych dwuteowników. Po ułożeniu tego produktu na dolnych półkach belek, część między dwuteownikami wypełniana jest materiałem o małej wadze, często w formie ciepłochronnego keramzytu, na który to umieszczana jest potem betonowa warstwa.

W czasie tworzenia stropów z owego typu płyt należy przestrzegać paru podstawowych reguł:

– układ a także numery belek stalowych stropu powinny być niezwłocznie właściwe z planem

– odległości pomiędzy osiami belek stalowych, w zależności od numeru belek oraz rodzajów WPS, muszą być zawsze właściwe z regułami,

– płyty musimy układać koniecznie obok siebie

– po rozmieszczeniu płyt styki obecne między skrajnymi żebrami podłużnymi płyty należy wypełnić betonem, jednak styki między płytami a środkami belek, trochę rzadszą cementową zaprawą

– belki stropu trzeba niezwłocznie betonować tak, aby usztywnić strop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *