Osoby, które w taki sposób przyjmują pokarm wielokrotnie są wyniszczone z powodu określonego zaburzenia…
Posted on: Marzec 25, 2019, by : admin
Mnogość zapytanych ludzi o termin kroplówka wiąże ją z życiem w szpitalu, operacją, chorobą, bądź jeszcze złym stanem zdrowia, wymagającym leczenia i pomocy specjalistycznej.
Tutaj zaskoczę wszystkie tak myślące osoby, bo jest coraz większy procent obywateli, którzy nie tylko u nas lecz na całym świecie przyjmują regularnie składniki odżywcze w postaci płynnej nie gdzie indziej jak w domu. Wszyscy żywiący się tą drogą, są przez kilka godzin podłączeni do aparatury, która ich „karmi”, po czym po odłączeniu, żyją jak normalni ludzie, idą do pracy, szkoły, robią zakupy .
Taki sposób przekazywania pożywienia organizmowi zwany jest właściwie medycznie odżywianiem pozajelitowym, jest to pojęcie, które większości osób jest nieznane, ale nie wiąże się z niczym złym, ani groźnym.
Przyznam, że jest to forma zdobywania i podawania pokarmu dość niecodzienna, ponieważ wszystkie potrzebne do życia składniki odżywcze oraz witaminy dostają się do swego organizmu nie w postaci stałego pokarmu, a w formie płynnej podawanej na dodatek natychmiastowo do żyły, a często do większego naczynka włosowatego. W owej kolejnej możliwości nie ma całego procesu który polega na wędrówce żywności od ust, gardła, żołądka, po jelito grube i cienkie.
Osoby, które w taki sposób przyjmują pokarm wielokrotnie cierpią z powodu konkretnego zaburzenia, które polega na tym, że ich organizm nie wchłania innego pokarmu albo w ogóle go choćby nie przyjmuje, przez co mogliby umrzeć z niedożywienia. Do jednych z najsłynniejszych zaburzeń odżywiania, podczas których w procesie leczenia używa się taką formę dostarczania organizmowi żywności i substancji odżywczych przynależy anoreksja i bulimia.
Także u osób zmagających się z rakiem, zapaleniem jelita, martwicą, również podawany jest pokarm w formie kroplówki. Każdy z nas potrzebuje w jakimś momencie wymagać owej pomocy w czasie karmienia, wystarczy jakaś znaczna komplikacja pooperacyjna, bądź groźny wypadek. To sytuacje wyjątkowe i potrafiące się trafić każdemu.
Jak właściwie wspomniałem wcześniej cały proces polegający na wprowadzeniu kroplówki trwa parę godzin, bowiem nie można zbyt szybko podać substancji odżywczych, ponieważ przy dużej prędkości potrafiłoby dojść do zatrzymania krwiobiegu, a co gorsza do zaburzeń metabolizmu, co potem prowadzi niejednokrotnie do śmierci.
Coraz więcej oraz częściej słyszy się o wprowadzaniu witamin i anabolików w formie kroplówki. Przez media pojawia się jeszcze więcej zdjęć znanych osób, jakie fotografują się z wpiętą do ręki żyłą transportującą substancję, i podpisem pod postem, że ich organizm przeżył wyniszczenie związane ze zmęczeniem oraz stresem i potrzebuje pomocy przez podanie kroplówki. Zbliżone postępowanie także jest popularne pośród sportowców po zawodach, meczach, lub wyjątkowo męczących treningach.
Jak widać podawanie kroplówki jest coraz bardziej powszechne w pewnych przypadkach dotyczy osób mniej albo bardziej chorych.

Zobacz: kroplówka Gdynia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *