Niewątpliwie każdy z tych przedmiotów ma własną historię.
Posted on: Sierpień 7, 2018, by : admin

Każdy z nas ma coś starego. Coś wiekowego, co leże na półce, lecz raz na jakiś czas zerkniemy na to i uśmiechniemy się pod nosem. Mówi się na to antyki, a zatem przedmioty, które towarzyszyły nam, gdy byliśmy małymi dzieciaczkami, albo kiedy dzieckiem był nasz dziadek, babcia Jadzia czy pradziadek.

Każdy z tych przedmiotów ma własną historię i jak to czasem się mówi , gdyby mógł mówić, to zapewne miałby interesujące rzeczy nam do opowiedzenia „. Niewątpliwie każda wizyta na naszym poddaszu zazwyczaj kończy się wytrzeszczem wzroku a także szokiem, bo pod stertą rupieci można czasami odnaleźć skrawek historii oraz przedmiot, którego nie oglądaliśmy od wielu, wielu lat, albo należał on do naszych rodziców, czy pradziadków i nie widzieliśmy go nigdy wcześniej.

Różnego rodzaju antyki mogą mieć także wielką wartość, ponieważ bardzo wielu z nas chciało by posiadać taką niesamowitą pamiątkę po kimś, kto został legendą a także zapisał się w kartach sławy a także pamięci społeczeństwa. Mogą nam zatem dostarczyć ogromnych sum gotówki, jeśli posiadamy coś tak wartościowego. Do moich osobistych antyków należy niewątpliwie piękne pianino mojego dziadka, który uwielbiał wkurzać babcię oraz grać jej całymi dniami na nerwach. Lecz kochali się bardzo mocno i zostało po nich wiele ciekawych rzeczy – małych, albo większych. Dzięki temu znajdują się nadal w pamięci i zawsze będą, a rozmaite przedmioty na komodzie przypominają mi anegdoty z nimi powiązane.

Autor: Antyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *