Nie tylko ślub kościelny może spowodować, że ten dzień będzie tak wyjątkowy.
Posted on: Listopad 20, 2018, by : admin

Wiele dam marzy o tym, ażeby iść do ślubu w białej sukience. Naturalnie istnieje przekonanie, że tego typu sny mogą ziścić się wyłącznie biorąc ślub w kościele. W związku z tym, sporo par decyduje się na ten krok nie do końca w zgodzie z ich wiarą, ale głównie z całą otoczką, jaka przy okazji takiej ceremonii jest oraz która zostaje w świadomości na całe życie. Jak się okazuje, przeświadczenie to jest całkowicie mylne. Nie tylko ślub kościelny może sprawić, że ten moment będzie tak wyjątkowy. Równie dobrze, można wziąć ślub cywilny, który będzie równie piękny i niezapomniany.

Musimy pamiętać o tym, iż ślubu cywilnego nie musimy brać wyłącznie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Istnieje bowiem możliwość zaplanowania tego typu ceremonii nawet gdzieś w plenerze. Na pewno ślub w plenerze ma własną cenę, niemniej jednak czego się nie zrobi, by celebrować najwspanialszy dzień w naszym życiu? Dalszym kłamstwem, jest koncepcja kreacji na cywilny.

Wiele osób twierdzi, że tego typu uroczystość trwa parę chwil i w związku z tym nie warto się zbyt przejmować tym, jak będziemy wyglądać. Starczy zwyczajna suknia oraz temat zamknięty. Otóż nie dajmy sobie tego wmawiać. Do ślubu mamy prawo iść ubrani jak się nam tylko zamarzy i nie ma żadnego znaczenia, jaki typ ślubu wybierzemy. Jeśli wybranka marzy o długiej kreacji, może taką sobie kupić i w ogóle nikogo nie powinno to zaszokować.

Pamiętajmy o tym, że jest to tylko i wyłącznie nasze święto i powinniśmy je zorganizować tak, jak chcemy tego jedynie my. Następne pytanie, które zjawia się przy temacie cywilnego, to jaki należy zakupić upominek na tego typu ślub? Odpowiedź na to pytanie brzmi tak – jeżeli młoda para, zaprasza nas na wesele po ślubie, to niewątpliwie wręczamy im taki podarunek, jaki wręcza się normalnie na weselu. Jeśli jednakże para młoda nie urządza wesela, wówczas wypada dać choć bukiecik kwiatów, bombonierkę lub jakiś inny drobiazg. Warto pamiętać o tym, iż ślub cywilny nie odróżnia się za bardzo od ślubu w kościele – w świetle prawa jest identycznie ważny jeden, jak również 2gi. Różnice są wyłącznie w tym, iż w przypadku zaślubin w kościele przysięgamy przed Bogiem, a w wypadku zaślubin w USC, oświadczamy przed urzędnikiem stanu cywilnego. Musimy pamiętać o tym, by typ branego przez nas ślubu, był jedynie naszą decyzją.

Istotnym jest, by żyć zgodnie ze sobą oraz własnymi racjami. To, że nie bierzemy ślubu kościelnego, tylko cywilny, nie znaczy, iż nie mamy prawa pójść do niego w pięknej kreacji ślubnej, a po ceremonii udać się na salę weselną łącznie z gośćmi, by do samego rana świętować tą cudowną chwilę naszego nowego życia. Najistotniejsze jest ciepło, jakie nas łączy, a jeśli nie jesteśmy przekonani co do ślubu w kościele, to go po prostu nie bierzmy pod przymusem. Jeżeli zdecydujemy wkrótce, że jednak chcemy go wziąć, to możemy to zrobić w każdej chwili.

Autor: www.slubcywilny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *