Komputery wspomagają osoby urzeczywistnić swoje zamiary
Posted on: Lipiec 22, 2019, by : admin

W świecie informatyków ogromną rolę mają nietypowo brzmiące nazwy. Dla zaczynającej osoby, to pewnie najbardziej niezrozumiała terminologia. Zazwyczaj jest to połączenie nic nieznaczących słów z zagranicznymi wyrazami oraz symbolami alfanumerycznymi. Skomputeryzowanie ludności uczyniło, że dzisiaj posługujemy się nimi na co dzień i w porządku nam z tym.

Technologia poszła w ostatnich czasach do przodu i dziś między innymi przez zasługi firmy Kompix, potrafimy działać zwinniej oraz o wiele szybciej niż dawniej, partner comarch gospodaruje różnorakimi przyrządami, jak choćby Comarch ERP Altum. Oczywiście głosi to wielu osobom mniej więcej to samo, co chińskie znaczki, tzn. kompletnie nic. Całe szczęście, że programiści dobrze rozumieją, o co się rozchodzi. Nie należą do tej części społeczeństwa, która z słów informatycznych ogarnia tylko i wyłącznie Windows XP oraz Windows 10.

Postępy w informatyce przyniosły także mnóstwo korzystnych rezultatów. Przede wszystkim pomógł opanować terroryzm (lecz na nieszczęście przyczynił się też do postępów cyberterroryzmu), dał możliwość rozwoju rozważań naukowych i w znacznym stopniu zmniejszył biurokrację w wielu domenach życia społecznego, indywidualnego i państwowego. Przyczynił się też do stworzenia społeczności wirtualnych, które funkcjonują na serwisach społecznościowych.

Pośród zagrożeń, jakie ciągnie ze sobą dzisiejsza technologia, nie licząc cyberprzestępczości istnieje także izolacja — zwłaszcza młodych — osób. Rodzi to rozwody oraz różne katastrofy rodzinne. Aczkolwiek przy takim gigantycznym stosowaniu informatyki, da się powiedzieć, że osiągnięto sukces technologiczny na światową skalę. Komputery pomagają ludziom urzeczywistnić swoje własne plany, lecz osoby nie zawsze odpowiednio z nich korzystają.

Ostatnie osiągnięcia na ów polu związane są z akcjami humanitarnymi, jakie były przeprowadzone na całym świecie w związku z klęskami żywiołowymi. Za pomocą nawigatora GPS oraz pewnego systemu analizującego pogodę dało radę zorganizować pomocowe akcje jeszcze zanim przyszło do klęski. Także mapy do tychże działań zostały zaprojektowane dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu GIS, co w znacznym stopniu przyspieszyło procedurę przygotowawczą.

Widzimy więc, że nie ma konieczności obarczać winą za uboczne skutki informatycznego postępu ani partnera Comarch, ani firmy Microsoft, ani żadnych innych firm. Tę winę ponoszą niektórzy użytkownicy, a do tego nieliczni. Licencje wszelakiego oprogramowania zawiadamiają, iż obciążenie za złe wykorzystywanie aplikacji, przyjmuje konsument.

Rozwój technologiczny, to wielkie dobrodziejstwo, ale też wyzwanie dla użytkujących go osób. Powinno się pamiętać o pilnowaniu reguł etyki w sieci oraz używając rozmaitych produktów i w szerokim zakresie rozumianych elementów komputerowych. Wirtualny świat oczekuje identycznego traktowania jak świat realny. Różnica zdaje się być wyłącznie taka, że w świecie wirtualnym mamy wrażenie, iż władają tutaj inne prawdy. Jednak jest to jedynie iluzja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *