Finanse częstokroć bywają tematem zawiłym dla sporej ilości ludzi.
Posted on: Sierpień 24, 2018, by : admin

Finanse częstokroć bywają trudnym tematem dla sporej ilości osób, podatki oraz roczne rozliczenia różnią się między sobą w zależności od państwa gdzie podjęliśmy pracę. W czasach w których wielu mieszkańców Polski pomieszkuje oraz pracuje poza Polską warto korzystać z pomocy różnych biur podatkowych, które bardzo dobrze znają odpowiednie przepisy prawne i podatkowe i pomogą uzyskać zwrot. W Norwegii każdy pracownik musi wyrobić specjalną kartę podatkową, a na przełomie dwóch miesięcy czyli marca a także kwietnia dostać zeznanie podatkowe.

Podatki na terenie Norwegi różnią się od podatków naszych, w rozliczeniu rocznym możemy ubiegać się o zwrot w określonych sytuacjach na przykład za dojeżdżanie do pracy a ponadto dojazdy do aktualnego miejsca zamieszkania poza granicami państwa, co jest szczególnie interesujące dla Polaków odwiedzających swojego małżonka oraz swoich dzieci zamieszkujących na terenie RP – wtedy jest to zeznanie Pendler.

Przez pierwsze 2 lata pracy będziemy mogli starać się o dziesięć procent zwrotu pieniędzy, jednak w takiej okoliczności nie będą nam już przysługiwać pozostałe ulgi. Księgowość norweska na pierwszy rzut oka może wydawać się niezwykle trudna, jednakże aktualnie działa całe mnóstwo przedsiębiorstw oferujących pomoc z rozliczeniami – są to przedsiębiorstwa polskie oraz przedsiębiorstwa norweskie, które nastawione są na klientów z zagranicy, częstokroć posiadających kłopot z norweskim. To bardzo duża oszczędność naszego wolnego czasu a ponadto gwarancja tego, że nasze rozliczenie podatkowe będzie wykonane w prawidłowy sposób.

Przeważnie samodzielnie będziemy mogli popełnić proste gafy lub czegoś ważnego nie odliczyć. Często też tego typu jednostki boją się o poprawne wypełnienie własnego zeznania. Koszt tego typu rozliczenia nie jest jakiś duży, dzięki temu należy wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

Zobacz więcej: https://norwegiaconsulting.pl/ksiegowosc-norwegia.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *